• KONTYNUACJA INNOWACJI LOGOPEDYCZNEJ W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ.

• Dzieci poznają przygody misia Api - bohatera bajek logopedycznych. Rozmawiają o więzi rodzinnej, wspólnych posiłkach z rodzicami, wycieczkach i przygodach. Dziś głównym tematem była kąpiel z pianą. Przy tej okazji robiliśmy pianę za pomocą słomek. Ćwiczenia oddechowe wzbogaciły nasze bajkowe opowieści.

• ZABAWA Z UŁAMKAMI

W dniu 4 stycznia klasa Va utrwalała ułamki zwykłe. Aby ułatwić i zobrazować uczniom ten temat liczenie odbywało się za pomocą degustacji kulinarnej w postaci pizzy. Ponadto zajęcia zostały połączone z ćwiczeniem umiejętności strategicznego oraz logicznego myślenia przy pomocy naszych ukochanych gier. Zajęcia odbywały się pod opieką pani gry Moniki Banaś-Winiarskiej. Oto krótka fotorelacja.

• ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA KULINARNE.

• Przed świętami nie mogło zabraknąć zapachu pierniczków. Zajęcia kulinarne prowadzone przez Panią Anetę Sitek-Rutkowską w ramach działalności świetlicy szkolnej kultywowały coroczną tradycję przygotowania się do Świąt. Pachniało w całej szkole :)

• Śladami słów Adama Mickiewicza

• 19 grudnia 2023r. w Szkole Podstawowej w Wojsławicach odbył się Gminny konkurs recytatorski Śladami słów Adama Mickiewicza pod honorowym patronatem Wójta Gminy Zduńska Wola pana Henryka Staniuchy.

Naszą placówkę reprezentowało 4 uczniów: w kategorii uczniów klas IV-VIII Wiktoria Maniewska z klasy VIa i Filip Kowalski z klasy VIa (opiekun: pani Anna Stobiecka); w kategorii uczniowie klas I-III Helena Matusiak z klasy IIIb (opiekun: pani Iwona Kołodziejczyk) i Iwo Czajka z kl. IIIa (opiekun: pan Tomasz Kozłowski).

I miejsce zajęła Wiktoria Maniewska, która przygotowała utwór Romantyczność. Gratulujemy zwyciężczyni i dziękujemy pozostałym uczestnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Tego dnia odbyło się także wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego Malarska wizja utworów Adama Mickiewicza. Wyróżnienie otrzymali: Łucja Mijas z klasy IIIa, Oliwia Wojciechowska z klasy Ib Alicja Sobieraj z klasy IIa.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pozostałym uczestnikom za godne reprezentowanie naszej Szkoły.

• PLEBISCYT „NAUCZYCIEL NA MEDAL 2023”

• Kolejna edycja największego w Polsce Plebiscytu Edukacyjnego, który w naszym województwie prowadzi "Dziennik Łódzki" dobiega końca.

Zaszczytne tytuły zostały już przyznane w każdym powiecie i w województwie, nadal trwa głosowanie na szczeblu krajowym. Laureaci zostali wyłonieni przez głosowanie, które było prowadzone na każdym szczeblu edukacji - od przedszkola aż po wyższą uczelnię.

Nagrodzeni zostali nie tylko nauczyciele, lecz także placówki edukacyjne i ich dyrektorzy. Plebiscyt zakończy uroczysta gala na Zamku Królewskim w Warszawie.

Celem plebiscytu jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów, jak i ich rodziców.

Z WIELKĄ RADOŚCIĄ INFORMUJEMY,

ŻE W KATEGORII NAUCZYCIEL KLAS IV-VIII

NA SZCZEBLU POWIATOWYM (POWIAT ZDUŃSKOWOLSKI)

1 MIEJSCE ZAJĘŁA PANI EDYTA REMBOWSKA,

3 MIEJSCE ZAJĘŁA PANI MARTYNA DUDEK

PANI EDYTA REMBOWSKA W GŁOSOWANIU NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM

ZAJĘŁA WYSOKIE 5 MIEJSCE!

SERDECZNIE GRATULUJEMY OBU PANIOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

JESTEŚMY DUMNI, ŻE SĄ CZĘŚCIĄ ZESPOŁU NAUCZYCIELI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W JANISZEWICACH.

• ZAJĘCIA KULINARNE W NASZEJ SZKOLE.

• Po wielu Waszych zapytaniach wreszcie ruszyły zajęcia kulinarne w ramach innowacji "Szkoła ze smakiem" .

W godzinach działalności naszej świetlicy szkolnej, pod kierunkiem Pani Anety Sitek-Rutkowskiej, w każdy poniedziałek mali kucharze i cukiernicy tworzą swoje pyszności. Brzuszki pełne, buzie uśmiechnięte i wiele pomysłów na następne wypieki. Jak myślicie, co upieczemy z okazji Świąt?

• ZAJĘCIA PLASTYCZNE I TECHNICZNE.

• Mali artyści naszej szkoły zaskakują kreatywnością i precyzją wykonania swoich dzieł sztuki. Popatrzcie, jakie kreacje plastyczne powstają na lekcjach plastyki i techniki z Panią Anetą Sitek-Rutkowską. Miłego oglądania

• ZOSTAŃ MISTRZEM SŁÓWEK !!!

• W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego "Zostań mistrzem słówek" ​​​​​​​

Uczniowie klas IV, V, VI, VII i VIII sprawdzali swoją wiedzę według kategorii wiekowej.

I poziom: klasa 4 - 5

II poziom: klasa 6 - 7

III poziom: klasa 8

Konkurs zachęca uczniów do poszerzenia wiedzy i doskonalenia sprawności językowych. To również motywacja do nauki nowych angielskich słówek i wyrażeń.

Cała społeczność szkolna trzyma kciuki za wszystkich uczestników konkursu!

Fingers crossed!

• NAGRODY PAPIEŻA FRANCISZKA

• Już po raz trzeci, uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Konkursie Nagrody Papieża Franciszka. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Teatrze MONOPOLIS 13 listopada 2023 r. o godzinie 10.00. W trakcie spotkania zostały rozdane medale i dyplomy. Dwa złote medale otrzymały nasze absolwentki. Dziewięć srebrnych medali. Dziewięć brązowych medali. Gratulujemy !!
            „To wielka radość zobaczyć tak wielu ludzi, którym się po prostu chce. Myślę, że to właśnie przeżywacie, idąc do dzieci z domów dziecka, osób z DPS, osób starszych czy ubogich i widzicie jak dalece w naszym świecie człowiek jest samotny – mówił kard. Grzegorz Ryś podczas uroczystości przyznania Nagrody Papieża Franciszka uczniom łódzkich szkół zaangażowanym w działalność charytatywną lub ewangelizacyjną.”
            Powiedział kardynał Grzegorz Ryś do zgromadzonej młodzieży

• TURNIEJ SIATKARSKIE ASY W NASZEJ SZKOLE.

• 11 - 12  listopada w  naszej szkole odbył się turniej siatkarski "Siatkarskie ASY". W turnieju brały udział drużyny z powiatu zduńskowolskiego; w sobotę dziewczęta w niedzielę chłopcy. Łącznie w zabawie brało udział 130 uczniów.