• SPOTKANIE AUTORSKIE - Pani Izabella Klebańska

• W piątek uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z polską pisarką, autorką książek, w których bohaterem lub tłem jest ... muzyka. Pani Izabella Klebańska, bo o niej mowa, przeprowadziła bardzo ciekawe i pouczające warsztaty, poruszając także tematy choroby, samotności, przyjaźni, z jakimi borykają się bohaterowie jej książek.

Spotkanie zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• SZKOŁA PAMIĘTA

• Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie z naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji SZKOŁA PAMIĘTA. W jej ramach odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci i poznaliśmy związane z nimi historii oraz porządkowaliśmy bezimienne i opuszczone groby.

• POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

W dniu 18.10.23r. w Szkole Podstawowej w Zapolicach odbyła się XVI edycja Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.

W konkursie powiatowym wiedzy o bezpieczeństwie i sprawności fizycznej naszą szkołę reprezentowali Blanka Ignatowska z kl.2a i Franciszek Dąbrowski z kl.2b wraz z wychowawczynią Katarzyną Zielińską. Nasza reprezentacja wykazała się szeroką wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz dużą sprawnością fizyczną podczas pokonywania sprawnościowego toru przeszkód. Za swoje umiejętności nasi uczniowie zdobyli II miejsce w powiecie zduńskowolskim. W nagrodę otrzymali medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

GRATULUJEMY

• SĄD NAD JACKIEM SOPLICĄ.

• Tym razem pracownia polonistyczna zamieniła się w salę rozpraw. Nasi najstarsi uczniowie z klasy 8 z powagą godną prawdziwych prawników wcielili się w obrońców oraz oskarżycieli bohatera literackiego. Nie mogło zabraknąć sędziego oraz ławników, ale przede wszystkim wielkich emocji wśród prowadzących i świetnej zabawy.

• APEL PAPIESKI.

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający postać papieża Polaka - Jana Pawła II. Poniżej fotorelacja z uroczystości.

Zdjęcia zostały wykonane aparatem Canon EOS R zakupiony m w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• WYCIECZKA KLASY SIÓDMEJ I ÓSMEJ

W ubiegły piątek uczniowie klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Mieli okazję zobaczyć w Multikinie film o przezwyciężaniu własnych ograniczeń oraz poszukiwaniu sensu życia. "Siła naszych marzeń" to opowieść, która wzrusza i uświadamia, jakie jest znaczenie pasji w życiu człowieka.

Po seansie uczniowie spędzili czas na kręgielni i w pizzerii. Niektórzy zostali nawet królem kul...

• ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA.

• Na zajęciach z programowania tym razem zajęliśmy się … muzyką. Postanowiliśmy stworzyć program, który sterowany platformą Arduino wykonywał najbardziej znaną w Polsce kołysankę.
            Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem środowiska programistycznego BeCreo, zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

• "ŚLADAMI PATRONA KS. JANA TWARDOWSKIEGO.

• Zajęcia z wychowawcą w klasach 5 miały nieco inny charakter. Grupy połączyły siły i uczestniczyły w lekcji otwartej poświęconej naszemu Patronowi, którą zorganizowały i poprowadziły wychowawczynie obu klas - Pani Edyta Rembowska oraz Pani Aneta Sitek-Rutkowska. Opowieściom i anegdotom towarzyszył niezwykły, klimatyczny wystrój klasy oraz pyszny, słodki poczęstunek.

Wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom składamy serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć szkolnych i zawodowych, satysfakcji z pracy oraz pomyślności w życiu osobistym.

"Naszej Pani dziś składamy słoneczne życzenia: zdrowia, szczęścia i radości i marzeń spełnienia. Aby zawsze było słońce i uśmiech na twarzy, aby wszystko się spełniło o czym Pani marzy."

• KIERMASZ DLA DANIELA - akcja wolontariatu

• We wrześniu wolontariat zbierał datki na rzecz Daniela, chłopca z Afryki, którego adoptowała nasza szkoła. Zebraliśmy 400 zł! Dziękuję wszystkim rodzicom oraz całej Społeczności Szkolnej za wielkie serce.

• ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE W GRUPIE PRZEDSZKOLAKÓW.

• Wczoraj młodsza grupa przedszkolaków uczestniczyła w pierwszych zajęciach profilaktycznych w ramach innowacji "Bajkoterapia logopedyczna".

Głównym założeniem innowacji jest zastosowanie bajek jako dwutorowego działania logopedycznego polegającego na usprawnianiu narządów mowy oraz wspieraniu dziecka w trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych. W czasie zajęć dzieci w skupieniu wysłuchały opowieści, aktywnie odwzorowały zaproponowane im ćwiczenia usprawniające motorykę narządów artykulacyjnych, a także rozmawiały o roli przyjaciół w życiu każdego z nas.

Zajęcia prowadziła logopedka - pani Justyna Ignatowska

• ZAJĘCIA Z KLEKSOGRAFII.

• Dziś na lekcji języka polskiego w klasie 4B odbyły się zajęcia z kleskografii. "Akademia Pana Kleksa"stanowiła niezwykłą inspirację dla uczniów, co widać na zdjęciach.