• KONKURS CZYTELNICZY

• W tym roku szkolnym, po długiej przerwie nasi uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym w Szkole Podstawowej w Czechach. Trudny i bardzo wymagający konkurs skończył się dla naszych reprezentantów zajęciem II miejsca. Helenko i Kubo gratulujemy!!!

• WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO WROCŁAWIA.

• Wrocławscy Papa, Pracz, Rzeźnik, Więziennik, Ślepak, Głuchak, Syzyfki, Życzliwek... witali uczniów klas piątych niemalże na każdym kroku. Bylo pięknie, ciepło, ciekawie, słodko.

• GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY W NASZEJ SZKOLE.

• 26 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom VI edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego "Mały Mistyrz Ortografii"i "Mistrz Ortografii". Konkurs objęty był honorowym patronatem Wójta Gminy Zduńska Wola. Uczniowie zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VIII.

Na podium znaleźli się:

Kategoria I-III

I miejsce - Piotr Dworczak ( ZSPiP w Czechach )

II miejsce - Natasza Nazarowska ( ZSPiP w Czechach )

III miejsce - Lena Wągrowska ( ZSPiP w Czechach )

wyróżnienie - Justyna Świniarska ( SP Krobanów )

Kategoria IV-VIII

I miejsce - Michalina Kaczmarek  ( ZSPiP w Czechach )

II miejsce - Malwina Urbaniak ( SP w Janiszewicach )

III miejsce - Aleksandra Ignaczak ( ZSPiP w Czechach )

wyróżnienie - Natalia Kluska ( SP w Janiszewicach )

Laureatom i ich opiekunom gratulujemy sukcesów.

• SUKCES NA XIII REJONOWYM KONKURSIE FIZYCZNYM.

W dniu 20 kwietnia 2023 r.  odbył się etap finałowy XIII – Rejonowego konkursu fizycznego, który organizowało Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli wraz z I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli i Zespołem Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach. Patronat merytoryczny objęło Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej.

Celem konkursu jest:
                a) rozbudzenie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania fizyką,
                b) rozwijanie uzdolnień uczniów,
                c) przygotowanie  do nauki w szkołach ponadpodstawowych i w szkołach wyższych.

W konkursie naszą szkołę reprezentowali:

1. Mariola Brzękowska
            2. Kinga Matusiak
            3. Łukasz Bejmert
            4. Tymoteusz Smolnik
            5. Kacper Suwald

Przygotowywani przez  Panią Renatę Bryl

Uczennica Kinga Matusiak zdobyła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• SUKCES NA ELIMINACJACH TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ.

• 20 kwietnia 2023 roku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w murach Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

W kategorii klas 1-4 szkół podstawowych II miejsce zajął Rafał Szmyt.

W kategorii klas 5-8 szkół podstawowych I miejsce zajął Hubert Brzękowski.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się za miesiąc w Zgierzu

• EMPATYCZNA POLSKA

• W RAMACH ODBYWAJĄCEJ SIĘ W NAJBLIŻSZY WEEKEND KONFERENCJI EMPATYCZNA POLSKA, ODBĘDĄ SIĘ NASTĘPUJĄCE WYKŁADY DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI  :

* 21 kwietnia 2023 r. w godz. 12.00-13.00 w I LO w Zduńskiej Woli - wykład dr Marzeny Żylińskiej,

Co rodzice i nauczyciele o procesie uczenia się wiedzieć powinni?

* 22 kwietnia 2023 r. w godz. 14.30-16.00 w Ratusz Zduńska Wola , Plac Wolności 26 -wykład prof. UŚ Marka Kaczmarzyka,

O znaczeniu wsparcia, konfliktach, przedwczesnych wyborach i późnym dojrzewaniu mózgu. Co nam mówią o codzienności wychowawczej?

Zapisy na wykłady w sekretariacie szkoły do 19 kwietnia 2023 r. do godziny 10.00

• NIEBIESKIE IGRZYSKA

• Nasze przedszkolaki włączają się w ogólnopolską akcję będącą częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Organizatorem Niebieskich Igrzysk jest Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

26 kwietnia przedszkolaki przyjdą do przedszkola ubrane w kolor niebieski i wezmą udział w zawodach sportowych oraz w zajęciach dotyczących świadomości społecznej na temat autyzmu. Celem niebieskich igrzysk i przeprowadzanych zajęć jest:

• zwiększenie wrażliwości i świadomości społecznej na temat autyzmu,
            • promocja postawy, że każdy może być sportowcem oraz ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości,
            • kształtowanie postawy tolerancji wobec innych ludzi,
            • integracja oraz rozwijanie i wzmacnianie więzi poprzez konkurencje drużynowe,
            • doskonalenie sprawności motorycznych,
            • kształcenie umiejętności zdobywania wiedzy z różnych źródeł,
            • rozwijanie zdolności podejmowania działań w różnych sytuacjach,
            • uczenie zgodnej pracy i zabawy,

Zapraszam do udziału w akcji !

• CHEMIA Z EMPIRIUSZEM

• Od niedawna w naszej szkole mamy możliwość korzystać z wirtualnego laboratorium. Umożliwia to naszym uczniom bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów i symulacji chemicznych.