• ZAJĘCIA PLASTYCZNE I TECHNICZNE.

• Mali artyści naszej szkoły zaskakują kreatywnością i precyzją wykonania swoich dzieł sztuki. Popatrzcie, jakie kreacje plastyczne powstają na lekcjach plastyki i techniki z Panią Anetą Sitek-Rutkowską. Miłego oglądania

• ZOSTAŃ MISTRZEM SŁÓWEK !!!

• W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego "Zostań mistrzem słówek" ​​​​​​​

Uczniowie klas IV, V, VI, VII i VIII sprawdzali swoją wiedzę według kategorii wiekowej.

I poziom: klasa 4 - 5

II poziom: klasa 6 - 7

III poziom: klasa 8

Konkurs zachęca uczniów do poszerzenia wiedzy i doskonalenia sprawności językowych. To również motywacja do nauki nowych angielskich słówek i wyrażeń.

Cała społeczność szkolna trzyma kciuki za wszystkich uczestników konkursu!

Fingers crossed!

• NAGRODY PAPIEŻA FRANCISZKA

• Już po raz trzeci, uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Konkursie Nagrody Papieża Franciszka. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Teatrze MONOPOLIS 13 listopada 2023 r. o godzinie 10.00. W trakcie spotkania zostały rozdane medale i dyplomy. Dwa złote medale otrzymały nasze absolwentki. Dziewięć srebrnych medali. Dziewięć brązowych medali. Gratulujemy !!
            „To wielka radość zobaczyć tak wielu ludzi, którym się po prostu chce. Myślę, że to właśnie przeżywacie, idąc do dzieci z domów dziecka, osób z DPS, osób starszych czy ubogich i widzicie jak dalece w naszym świecie człowiek jest samotny – mówił kard. Grzegorz Ryś podczas uroczystości przyznania Nagrody Papieża Franciszka uczniom łódzkich szkół zaangażowanym w działalność charytatywną lub ewangelizacyjną.”
            Powiedział kardynał Grzegorz Ryś do zgromadzonej młodzieży

• TURNIEJ SIATKARSKIE ASY W NASZEJ SZKOLE.

• 11 - 12  listopada w  naszej szkole odbył się turniej siatkarski "Siatkarskie ASY". W turnieju brały udział drużyny z powiatu zduńskowolskiego; w sobotę dziewczęta w niedzielę chłopcy. Łącznie w zabawie brało udział 130 uczniów.

• SZKOŁA DO HYMNU.

• Dzisiaj nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym zaśpiewała Polski Hymn Narodowy.

• APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA 11 LISTOPADA ORAZ ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PT. PATRIOTYZM NIE JEDNO MA IMIĘ.

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta 11 Listopada Uroczystość połączona była z rozstrzygnięciem konkursu pt. "Patriotyzm nie jedno ma imię" w dwóch kategoriach: wiersz i karta patriotyczna. Wśród zgłoszonych prezentacji wyłoniono następujących laureatów:

kategoria: kartka patriotyczna.

I miejsce - Gąsiorowska Weronika ( SP Janiszewice )

II miejsce - Domańska Marta ( SP Annopole Stare )

III miejsce - Kołodziejczyk Sara ( SP Czechy )

wyróżnienie - Skóra Natalia ( SP Wojsławice )

Kategoria: wiersz patriotyczny.

I miejsce - Suchańska Hanna ( SP Annopole Stare )

II miejsce - Rzeźnik Rozalia ( SP Izabelów )

III miejsce - Rakowska Natalia ( SP Janiszewice )

wyróżnienie - Ignatowski Kacper ( SP Janiszewice )

wyróżnienie - Gubański Nikodem ( SP Janiszewice )

wyróżnienie - Kubiak Laura ( SP Janiszewice )

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów

Zdjęcia zostały wykonane aparatem Canon EOS R zakupiony m w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW.

• Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na pierwszoklasistę. Nasi uczniowie zaprezetowali część artystyczną, złożyli uroczyste ślubowanie a Pan dyrektor dokonał pasowania każdego z kandydatów na pierwszoklasistę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

• KUPUJEMY KSIĄŻKI DO SZKOLNEJ BIBLIOTEKI!

• Miło nam poinformować, że w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 udało się pozyskać dotację na zakup nowych książek do biblioteki.

Rozpisano 2 projekty:

• 3.1. ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO PLACÓWEK WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO (3125 zł,  z czego 2 500 zł pochodzi z budżetu państwa, a 625 zł to wkład własny Gminy Zduńska Wola)
            • 3.2. ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH I ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA DO BIBLIOTEK SZKOLNYCH (...)  (15 000 zł, z czego 12 000 zł pochodzi z budżetu państwa, a 3 000 zł to wkład własny Gminy Zduńska Wola)

Rozpoczynamy akcję zakupu książek zasugerowanych przez uczniów i współpracującą z nami Bibliotekę Publiczną w Zduńskiej Woli (filia w Janiszewicach), a zaopiniowanych przez radę rodziców i samorząd uczniowski.

Otrzymana dotacja to świetna możliwość wzbogacenia księgozbioru o nowe pozycje, ale również realizacja wielu działań promujących czytelnictwo w naszej szkole. Na szkolnej stronie internetowej będziemy  informować o zakupionych książkach, wydarzeniach i akcjach bibliotecznych.

• KWESTA NA RZECZ RENOWACJI NAGROBKÓW Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW

• Za nami XI kwesta na rzecz renowacji nagrobków na starym cmentarzu przy ul. Łaskiej w Zduńskiej Woli. Jej rezultat to rekordowa kwota 19.924,62 zł. Przy wejściach na cmentarz, prócz wielu ważnych dla Miasta Zduńska Wola osób, kwestowali także członkowie Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli przy naszej szkole: Liliana Lenaczyk, Patrycja Mac, Helena Matusiak, Zofia Płatek, Patryk Powichrowski, Zofia Powichrowska, Zofia Pryc, Agata Sobieraj, Anna Witaszewska, Barbara Grala, Kajetan Teodorczyk, Bartłomiej Urbaniak, Antoni Walocha, Mikołaj Witczak; opiekunki: Iwona Kołodziejczyk, Anna Stobiecka i Renata Walocha