"JESTEŚCIE DLA MNIE BARDZO WAŻNI I ZALEŻY MI NA WASZYM SZCZĘŚCIU" - warsztaty z Sędzią Anną Marią Wesołowską
- 24
TYDZIEŃ BIBLIOTEK - występ grupy "FANABERIA"
W ramach trwającego TYGODNIA BIBLIOTEK nasza grupa teatralna "FANABERIA" pod kierunkiem pani Agnieszki Pośpiech przygotowała przedstawienie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Widowisko oparte było na podstawie znanych baśni" "Baśń o wilku i siedmiu koźlątkach" przygotowane przez młodszą grupę oraz "Kopciuszek" przygotowany przez grupę uczniów starszych.
21Dodatkowo pierwszoklasiści otrzymali "Pierwsze abecadło", publikacje wydane przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
WYCIECZKA DO LICHENIA UCZNIÓW KLAS 3-ch
POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
WARSZTATY Z ROBOTYKI W ZESPOLE SZKÓŁ AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ.
W dniu 12 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły z sekcji robotyki wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Aktywności Zawodowej. Podczas tego kilkugodzinnego spotkania uczestnicy mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami związanymi z oprogramowaniem edukacyjnym EV3 - graficznym językiem używanym w przemyśle i badaniach naukowych, opartym na systemach LabVIEW firmy National Instruments.
DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI
Samorząd Uczniowski propagując zdrowy tryb życia zachęcał do jedzenia sałatek i kanapek.
Każda klasa miała przygotować smaczne zdrowe śniadanie.
Lenka proponuje zdrowe naleśniki, uczniowie klasy 5 robili także sałatki, napoje orzeźwiające, a także coś na duży i mały apetyt.
1W klasie 1a i 7a także można było nieźle pojeść. Wszystko smaczne i zdrowe!
20
TYDZIEŃ BIBLIOTEK - czytamy najmłodszym
W ramach współpracy instytucji oświatowych z naszego terenu nasza szkolna biblioteka włączyła się w działania przedszkola w Ochraniewie, których celem była promocja książek i czytelnictwa. Nasza pani bibliotekarka została zaproszona do udziału w akcji polegającej na czytaniu najmłodszym dzieciom. Tym razem maluszki wysłuchały bajki o Misiu Michale i pszczołach.
TYDZIEŃ BIBLIOTEK
TYDZIEŃ BIBLIOTEK to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek. W ramach jednego z działań w naszej szkole chłopcy z klasy 7c i 7b wzięli udział w zajęciach sleeveface.
7
GMINA POMAGA!
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
26 kwietnia dla naszych najmłodszych uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. W tym roku odbyło się to w nietypowy, bo plenerowy sposób, podczas wycieczki do Pyszkowa. Wszyscy uroczyście obiecali dbać o książki, a przede wszystkim korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Uroczystość poprzedziła gra terenowa przygotowana przez panią bibliotekarkę R.Walocha oraz wychowawców I.Kołodziejczyk i T.Kozłowskiego. Dzieci na koniec otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki ufundowane ze środków Rady Rodziców.
PODCHODY CZYTELNICZE
Pierwszaki z naszej szkoły mogli uczestniczyć w zabawie terenowej z wykorzystaniem dostępnych w szkolnej bibliotece książek. Zabawa polegała na zdobywaniu baz przez wykonanie zadań. Każdej z baz pilnował jeden nauczyciel: pani Iwona Kołodziejczyk odpowiedzialna za zadania artystyczne, pan Tomek Kozłowski za zadania ruchowe, pani Renata Walocha za zadania literackie. Dzieci podzielone zostały na 5 drużyn (drużyna Reksia, Bolka i Lolka, Baba Jagi, Kota w butach i Puchatka) i oczywiście za wykonane zadania otrzymywały punkty.
13
WYCIECZKA DO LEŚNICZÓWKI
Uczniowie klasy 1a i 1b mięli okazję uczestniczyć w zajęciach w leśniczówce w Pyszkowie. Pan leśniczy opowiadał uczniom o swojej pracy, a także wprowadził w leśne tajemnice zwierząt i roślin. Po warsztatach wszyscy mięli czas na zabawę na świeżym powietrzu i zjedzenie kiełbasek upieczonych w ognisku.
10
WYCIECZKA DO ZDUŃSKIEJ WOLI - POZNAJEMY HISTORIĘ NASZEGO REGIONU
26 kwietnia uczniowie klasa trzecich wybrali się na wycieczkę do Zduńskiej Woli. Zwiedzili Muzeum Historii Miasta, Dom Urodzin św. Maksymiliana i Muzeum Kolejnictwa w Karsznicach. Dzięki temu mogli zobaczyć jak żyli i czym zajmowali się mieszkańcy Zduńskiej Woli i okolic w dawnych czasach.
9
PRZYJACIELE ZIPPIEGO - podsumowanie programu profilaktycznego
W dniu 13 kwietnia 2022 r odbyło się uroczyste zakończenie realizowanego w szkole w oddziale przedszkolnym (klasa "0) rekomendowanego programu promocji zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego”.
Celem programu było kształtowanie i rozwijanie umiejętności psychospołecznych u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Program uczy dzieci różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.
Program realizowany był przez cały rok szkolny przez pedagoga szkolnego Panią Katarzynę Mazur- Raźniewską.
Dyplomy i upominki wręczyła dzieciom p. Renata Bryl, wicedyrektor szkoły.
ŚWIĘTA WIELKANOCNE
Palma wielkanocna wykonana przez naszych uczniów zdobi kościół parafialny.
WIELKANOCNIE W NASZEJ SZKOLE - rozstrzygnięcie konkursu
Poniżej prace, które wpłynęły w ramach "konkursu wielkanocnego"
13
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA - czwartoklasiści
W kwietniu z inicjatywy polonistki - Pani Anny Stobieckiej oraz bibliotekarki - Pani Renaty Walocha odbył się wśród chętnych czwartoklasistów KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczestników. Ich zadaniem było najpiękniejsze przeczytanie fragmentu wylosowanej lektury. Uczniowie oceniani byli w zakresie techniki czytania oraz umiejętności użycia środków artystycznego wyrazu. Konkurs wygrała Zosia Pryc (4b), tuz za nią była Marysia Fornal (4b), trzecie miejsce zajęła Nikola Płachta (4a). Dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia Kajetanowi Teodorczykowi (4a) i Zuzi Marciniak (4b).
8
akcja wolontariatu - RÓŻOWA SKRZYNECZKA
Z radością informujemy iż dwie różowe skrzyneczki są już w naszej Szkole! Celem akcji jest działanie na rzecz powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej.
Takie skrzynki to prosty mechanizm – szafka zawiera środki higieny i jest ogólnodostępna. Działa zgodnie z zasadą projektu: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!
Dziękujemy za udział w akcji. Szkolna Sekcja Wolontariatu.
ROZPRAWA SADOWA - symulacja w klasach 8-ch
Niedawno uczniowie klasy 8 mogli uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, jakim była "rozprawa sądowa". Symulację przygotowała ucząca w nasze szkole WOS-u - Pani Agnieszka Cichowicz, która zaprosiła na lekcję adwokata - Pana Kamila Szymczykiewicza. Pan Kamil występował tu w roli sędziego (udzielał także wskazówek uczniom wcielającym się w role adwokatów i prokuratorów ).
14
DZIEŃ MARCHEWKI W NASZYM PRZEDSZKOLU
- 7
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie