"DZIEŃ KROPKI" W PRZEDSZKOLU (3-4-latki)
- 4
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
14 września 2022 r w naszej szkole odbyły się spotkania dla przedszkolaków oraz uczniów z klas 1-3 z przedstawicielem policji - aspirantem KPP w Zduńskiej Woli panem Leszkiem Szymczakiem. Spotkanie dotyczyło zasad bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i korzystających z hulajnogi oraz profilaktyki zachowań ryzykownych - używanie smartfonów, dbanie o kondycję psychiczną, prawidłowych zasad zachowania. Podczas spotkania uczniowie i przedszkolaki dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacjach zagrożenia, również takich jak napotkanie osoby obcej czy niebezpiecznego zwierzęcia. Podsumowaniem spotkań było obdarowanie uczestników prelekcji elementami odblaskowymi, ufundowanych przez Urząd Gminy w Zduńskiej Woli.
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
PIESZY
-
wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. (Przed tramwajem pieszy ma pierwszeństwo tylko, gdy znajduje się już na przejściu dla pieszych)
-
ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. Zabrania się pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.
-
bardzo ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.
KIERUJĄCY POJAZDAMI,
-
zobowiązani są do obserwacji nie tylko przejścia dla pieszych, ale i jego okolicy oraz do stworzenia możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię dla pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych oraz tych, którzy na to przejście wchodzą.
Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:
-
zachować szczególną ostrożność,
-
zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego,
-
ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście
Przypominamy!
17 września wchodzą w życie, ważne dla wszystkich użytkowników dróg, zmiany w przepisach. To pokłosie znowelizowanej ustawy Prawo o ruchu drogowym, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. To drugi etap wdrażania regulacji, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, więcej na stronie
-
Inscenizacja "BITWA NAD WARTĄ" z udziałem naszych uczniów
W ramach współpracy naszej szkoły z Towarzystwem Przyjaciół Zduńskiej Woli, nasi uczniowie mogli wziąć udzial w corocznej Wojewódzkiej Inscenizacji Bitwy nad Wartą z 1939r. w Beleniu. Uczniowie wcielili się w rolę ludności cywilnej.
3
REALIZACJA PROGRAMU LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W JANISZEWICACH.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
W ramach programu został zakupiony sprzęt:
Laboratorium chemiczne Empiriusz
Drukarka 3D Banach School + Ekosystem z komputerem
Stacja Hot Air TOOLCRAFT LSH-880, 800 W, 100-500 C
Zestaw oświetleniowy Softbox
BeCreo - zestaw z mikrokontrolerem zawierający materiały dydaktyczne
Statyw do aparatu FANCIER WT-3750
Shure BLX14E/P31 -system bezprzewodowy z mikrofonem nagłownym PGA-31 - 2 sztuki
Audio Technica AT2020 - mikrofon pojemnościowy wokalny, studyjny
Gimbal ręczny Ronin - SC2
Aparat CANON EOS R+RF 24-105 + lampa błyskowa 430
Wizualizer A Ver F50-8M
Komplet 6 długopisów BANACH 3D z walizką i zestawem filamentów
AKG WMS 40 MINI Vocal Set - mikrofon bezprzewodowy do ręki
Termomix
Hafciarka
Sprzęt będzie wykorzystywany w ramach zajęć dydaktycznych, kółka teatralnego, wokalno-artystycznego, kulinarnego i krawieckiego; doradztwa zawodowego.
LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W JANISZEWICACH.
Szkoła podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach wystąpiła o dofinansowanie w ramach programu Laboratorium przyszłości. Po zakwalifikowaniu się do udziału w programie, otrzymała na jego realizację wsparcie finansowe w kwocie 83 tysięcy 400 złotych.
PROCENTOWE WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2022
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
- 28
DOMOWI DETEKTYWI - JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE
15 czerwca 2022r odbyło się uroczyste zakończenia realizowanego w szkole, w klasie 4a i w klasie 4b rekomendowanego programu wczesnej profilaktyki alkoholowej „Program Domowi Detektywi – Jaś i Małgosia na tropie”.
Celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród dzieci oraz ograniczanie problemów związanych z piciem alkoholu poprzez wzmacnianie rodzinnych, indywidualnych i rówieśniczych czynników chroniących.
Program realizowany był w II półroczu przez pedagogów: Marzenę Budzyńską - Górecką i Katarzynę Mazur- Raźniewską.
Dyplomy i upominki wręczyli dzieciom p. Paweł Nyklewicz - dyrektor szkoły oraz p. Renata Bryl - wicedyrektor szkoły.
Dziękujemy Wszystkim Uczniom (i Rodzicom) za pracę przy przygotowaniu prezentacji!
Dziękujemy Nauczycielom za przybycie i aktywne wspieranie Dzieci!
Pogram jest w całości finansowany przez Urząd Gminy Zduńska Wola (Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).
NOC W SZKOLE ...
- 29
WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO "MICHAŁÓWKI"
Uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do "Michałówki" w Woli Czarnyskiej. Jest to doskonałe miejsce do nauki i zabawy. Dzieci miały możliwość odbycia przejażdżki traktorem po okolicy oraz poznania w jaki sposób żyli i pracowali ludzie na wsi kilkadziesiąt lat temu. Zwiedzili mini zoo. Uczestniczyli w warsztatach pieczenia chleba, a w czasie warsztatów garncarskich poznali technikę wyrobu naczyń glinianych oraz lepili figurki z gliny. W wolnym czasie bawili się na placu zabaw.
9
DZIEŃ PATRONA - KS. JANA TWARDOWSKIEGO
Jak co roku, tak i tym razem uroczyście obchodziliśmy urodziny naszego patrona ks. Jana Twardowskiego. Apel przygotowali uczniowie klasy 6 pod okiem Pani Edyty Rembowskiej. Nad dekoracją czuwała Pani Aneta Sitek-Rutkowska. Uroczystość zakończyła się wspólnym tańcem, który wprowadził wszystkich w klimat festynu, który przygotowała Rada Rodziców.
15
DZIEŃ DZIECKA !!!
W piątek obchodziliśmy w szkole DZIEŃ DZIECKA. Uczniowie mogli pleść wianki, zakupić robione przez uczniów ciasta, gofry i lemoniadę, brać udział w konkurencjach w rzutki i skok w dal. Rada Rodziców przygotowała dla nas mnóstwo atrakcji, a wśród nich dmuchańce, trampoliny, "jazda na byczku", fotobudkę, kurtynkę wodną, zabawę w pianie, rozgrywki z łukiem, strzelnicę, watę cukrową oraz hot dogi, deserki i napoje. Zabawa trwała do późnego popołudnia.
35
1 CZERWCA - urodziny patrona szkoły !
1 czerwca to dzień urodzin naszego patrona - ks. Jana Twardowskiego. Najmłodsze dzieci miały okazje poznć te niezwykłą postać.
LAND ART
Sztuka ziemi - działanie artystyczne w przestrzeni ziemi, naturalnego środowiska. Po nauczaniu zdalnym i fotomontażach czas wyjść na łono natury. Młodzież klas siódmych (7b, 7c) tworzyła swoje land- artowskie prace w rosnącym nieopodal "magicznym lesie". Tak blisko, tak pięknie, tak twórczo....... Aneta Sitek-Rutkowska
9
FOTO-ARTYŚCI
Fotografia - to rysowanie światłem. Fotomontaż-to połączenie dwóch znaczeń w celu uzyskania czegoś nowego. Uczniowie klas 7b i 7c znakomicie opanowali tę sztukę. Na zajęciach plastyki łączyli wrażliwość na obraz z umiejętnościami obróbki zdjęć. Zobaczcie ich fotomontaże.
Aneta Sitek-Rutkowska
3
WYCIECZKA DO LICHENIA uczniów klas 4-ch
- 7
MALI ARTYŚCI NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ.
Zajęcia świetlicowe w naszej szkole zachęcają swoją różnorodnością i atrakcyjnością do czynnego i twórczego rozwoju każdego ucznia. Dzieci w mijającym roku szkolnym 2021/22 mogły uczestniczyć między innymi w zajęciach kulinarnych i plastycznych, krawieckich. Zobaczcie jakie dzieła sztuki stworzyli:)
MATEMATYCZNE ZAJĘCIA PRAKTYCZNE ZE SKALI
W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia z matematyki dla klas IV, prowadzonych przez mgr Monikę Banaś - Winiarską, odbyły się zajęcia ze skali, na których uczniowie projektowali oraz rysowali roboty w różnych skalach. Oto krótka fotorelacja z zajęć:
W KRAINIE SZEŚCIANÓW !!!!!
Matematyka może być fascynującą !!! Przekonali się o tym uczniowie klasy VI-tej , którzy pod okiem nauczyciela matematyki Moniki Banaś-Winiarskiej wykonali swoje pierwsze konstrukcje. To właśnie na lekcji matematyki powstały sześciany, które uczniowie będą wykorzystywać na kolejnych lekcjach matematyki obliczając ich pola powierzchni oraz objętość, ćwicząc przy tym również zamianę jednostek. Oto krótka fotorelacja z zajęć:
EGZAMIN ÓSMOKLASISTÓW CZAS ZACZĄĆ!
No i zaczeło się! Wtorek to pierwszy dzień egzaminów dla naszych uczniów. Chociaż z pewnością jest to czas stresujący to nasze dzieciaki uśmiechnięte zajmowały swoje miejsca.
Życzymy Wam SUPER WYNIKÓW!
3
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie