• FOTO-ARTYŚCI

• Fotografia - to rysowanie światłem. Fotomontaż-to połączenie dwóch znaczeń w celu uzyskania czegoś nowego. Uczniowie klas 7b i 7c znakomicie opanowali tę sztukę. Na zajęciach plastyki łączyli wrażliwość na obraz z umiejętnościami obróbki zdjęć. Zobaczcie ich fotomontaże.

Aneta Sitek-Rutkowska

• MALI ARTYŚCI NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

• Zajęcia świetlicowe w naszej szkole zachęcają swoją różnorodnością i atrakcyjnością do czynnego i twórczego rozwoju każdego ucznia. Dzieci w mijającym roku szkolnym 2021/22 mogły uczestniczyć między innymi w zajęciach kulinarnych i plastycznych, krawieckich. Zobaczcie jakie dzieła sztuki stworzyli:)

• MATEMATYCZNE ZAJĘCIA PRAKTYCZNE ZE SKALI

• W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia z matematyki dla klas IV, prowadzonych przez mgr Monikę Banaś - Winiarską, odbyły się  zajęcia ze skali, na których uczniowie projektowali oraz rysowali roboty w różnych skalach. Oto krótka fotorelacja z zajęć:

• W KRAINIE SZEŚCIANÓW !!!!!

• Matematyka może być fascynującą !!! Przekonali się o tym uczniowie klasy VI-tej , którzy pod okiem nauczyciela matematyki Moniki Banaś-Winiarskiej wykonali swoje pierwsze konstrukcje. To właśnie na lekcji matematyki powstały sześciany, które uczniowie będą wykorzystywać na kolejnych lekcjach matematyki obliczając ich pola powierzchni oraz objętość, ćwicząc przy tym również zamianę jednostek. Oto krótka fotorelacja z zajęć:

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTÓW CZAS ZACZĄĆ!

• No i zaczeło się! Wtorek to pierwszy dzień egzaminów dla naszych uczniów. Chociaż z pewnością jest to czas stresujący to nasze dzieciaki uśmiechnięte zajmowały swoje miejsca.

Życzymy Wam SUPER WYNIKÓW!

• TYDZIEŃ BIBLIOTEK - występ grupy "FANABERIA"

• W ramach trwającego TYGODNIA BIBLIOTEK nasza grupa teatralna "FANABERIA" pod kierunkiem pani Agnieszki Pośpiech przygotowała przedstawienie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Widowisko oparte było na podstawie znanych baśni" "Baśń o wilku i siedmiu koźlątkach" przygotowane przez młodszą grupę oraz "Kopciuszek" przygotowany przez grupę uczniów starszych.

Dodatkowo pierwszoklasiści otrzymali "Pierwsze abecadło", publikacje wydane przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

• DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

• Samorząd Uczniowski propagując zdrowy tryb życia zachęcał do jedzenia sałatek i kanapek.

Każda klasa miała przygotować smaczne zdrowe śniadanie.

Lenka proponuje zdrowe naleśniki, uczniowie klasy 5 robili także sałatki, napoje orzeźwiające, a także coś na duży i mały apetyt.

W klasie 1a i 7a także można było nieźle pojeść. Wszystko smaczne i zdrowe!

• TYDZIEŃ BIBLIOTEK - czytamy najmłodszym

• W ramach współpracy instytucji oświatowych z naszego terenu nasza szkolna biblioteka włączyła się w działania przedszkola w Ochraniewie, których celem była promocja książek i czytelnictwa. Nasza pani bibliotekarka została zaproszona do udziału w akcji polegającej na czytaniu najmłodszym dzieciom. Tym razem maluszki wysłuchały bajki o Misiu Michale i pszczołach.

• TYDZIEŃ BIBLIOTEK

• TYDZIEŃ BIBLIOTEK to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek. W ramach jednego z działań w naszej szkole chłopcy z klasy 7c i 7b wzięli udział w zajęciach sleeveface.