• WARSZTATY Z ROBOTYKI W ZESPOLE SZKÓŁ AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ.

          • W dniu 12 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły z sekcji robotyki wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Aktywności Zawodowej.  Podczas tego kilkugodzinnego spotkania uczestnicy mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami związanymi z oprogramowaniem edukacyjnym EV3 - graficznym językiem używanym w przemyśle i badaniach naukowych, opartym na systemach LabVIEW firmy National Instruments.

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          •  

             

             

            26 kwietnia dla naszych najmłodszych uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. W tym roku odbyło się to w nietypowy, bo plenerowy sposób, podczas wycieczki do Pyszkowa. Wszyscy uroczyście obiecali dbać o książki, a przede wszystkim korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Uroczystość poprzedziła gra terenowa przygotowana przez panią bibliotekarkę R.Walocha oraz wychowawców I.Kołodziejczyk i T.Kozłowskiego. Dzieci na koniec otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki ufundowane ze środków Rady Rodziców.

          • PODCHODY CZYTELNICZE

          • Pierwszaki z naszej szkoły mogli uczestniczyć w zabawie terenowej z wykorzystaniem dostępnych w szkolnej bibliotece książek. Zabawa polegała na zdobywaniu baz przez wykonanie zadań. Każdej z baz pilnował jeden nauczyciel: pani Iwona Kołodziejczyk odpowiedzialna za zadania artystyczne, pan Tomek Kozłowski za zadania ruchowe, pani Renata Walocha za zadania literackie. Dzieci podzielone zostały na 5 drużyn (drużyna Reksia, Bolka i Lolka, Baba Jagi, Kota w butach i Puchatka) i oczywiście za wykonane zadania otrzymywały punkty.

          • WYCIECZKA DO LEŚNICZÓWKI

          • Uczniowie klasy 1a i 1b mięli okazję uczestniczyć w zajęciach w leśniczówce w Pyszkowie. Pan leśniczy opowiadał uczniom o swojej pracy, a także wprowadził w leśne tajemnice zwierząt i roślin. Po warsztatach wszyscy mięli czas na zabawę na świeżym powietrzu i zjedzenie kiełbasek upieczonych w ognisku.

          • WYCIECZKA DO ZDUŃSKIEJ WOLI - POZNAJEMY HISTORIĘ NASZEGO REGIONU

          • 26 kwietnia uczniowie klasa trzecich wybrali się na wycieczkę do Zduńskiej Woli. Zwiedzili Muzeum Historii Miasta, Dom Urodzin św. Maksymiliana i Muzeum Kolejnictwa w Karsznicach. Dzięki temu mogli zobaczyć jak żyli i czym zajmowali się mieszkańcy Zduńskiej Woli i okolic w dawnych czasach.

          • PRZYJACIELE ZIPPIEGO - podsumowanie programu profilaktycznego

          • W dniu 13 kwietnia 2022 r odbyło się uroczyste zakończenie realizowanego w szkole w oddziale przedszkolnym  (klasa "0)  rekomendowanego programu promocji zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego”

            Celem programu było kształtowanie i rozwijanie umiejętności psychospołecznych u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Program uczy dzieci różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

            Program realizowany był przez cały rok szkolny przez pedagoga szkolnego Panią Katarzynę Mazur- Raźniewską.

            Dyplomy i upominki wręczyła dzieciom p. Renata Bryl, wicedyrektor szkoły.

          • MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA - czwartoklasiści

          • W kwietniu z inicjatywy polonistki - Pani Anny Stobieckiej oraz bibliotekarki - Pani Renaty Walocha odbył się wśród chętnych czwartoklasistów KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczestników. Ich zadaniem było najpiękniejsze przeczytanie fragmentu wylosowanej lektury. Uczniowie oceniani byli w zakresie techniki czytania oraz umiejętności użycia środków artystycznego wyrazu. Konkurs wygrała Zosia Pryc (4b), tuz za nią była Marysia Fornal (4b), trzecie miejsce zajęła Nikola Płachta (4a). Dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia Kajetanowi Teodorczykowi (4a) i Zuzi Marciniak (4b).

          • akcja wolontariatu - RÓŻOWA SKRZYNECZKA

          • Z radością informujemy iż dwie różowe skrzyneczki są już w naszej Szkole! Celem akcji jest działanie na rzecz powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej.

            Takie skrzynki to prosty mechanizm – szafka zawiera środki higieny i jest ogólnodostępna. Działa zgodnie z zasadą projektu: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!
            Dziękujemy za udział w akcji.                                                             Szkolna Sekcja Wolontariatu.

          • ROZPRAWA SADOWA - symulacja w klasach 8-ch

          • Niedawno uczniowie klasy 8 mogli uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, jakim była "rozprawa sądowa". Symulację przygotowała ucząca w nasze szkole WOS-u - Pani Agnieszka Cichowicz, która zaprosiła na lekcję adwokata - Pana Kamila Szymczykiewicza. Pan Kamil występował tu w roli sędziego (udzielał także wskazówek uczniom wcielającym się w role adwokatów i prokuratorów ).

          • 2 KWIETNIA - MIEDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

          • Każdego roku tego dnia obchodzone jest święto Książki dla Dzieci. Tym razem panie przedszkolanki zaprosiły gości - pracowników i uczniów naszej szkoły, by przeczytali fragmenty wybranych książeczek dla naszych najmłodszych dzieci.

          • MATEMATYCZNE ZAJĘCIA TERENOWE

          • W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia z matematyki dla klas IV, prowadzonych przez mgr Monikę Banaś - Winiarską, odbyły się  zajęcia w terenie, na których uczniowie rozwiązywali zadania związane z tematyką: droga, prędkość czas. Oto krótka fotorelacja naszych zajęć.

          • EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

          • W marcu obchodzimy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji zorganizowano profilaktyczne zajęcia
            logopedyczne dla grupy 5,6-latków. Pani logopeda poprzez zabawy rytmizujące kształciła umiejętność
            artykulacji głosek syczących. Największą atrakcją jednak okazały się ćwiczenia oddechowe z użyciem
            słomek i czarodziejskiej mikstury.

            Ponadto odbyła się prelekcja dla rodziców dzieci siedmioletnich zatytułowana: „ABC Rodzica. Moje
            dziecko idzie do szkoły”. Spotkanie poprowadziła pani pedagog – M.Budzyńska - Górecka oraz
            logopeda szkolny – pani J.Ignatowska. Rodzice otrzymali garść informacji na temat gotowości szkolnej
            dzieci oraz stymulowania rozwoju mowy. Zaprezentowano ćwiczenia, które można wykorzystać
            w terapii domowej.