• WAŻNE TERMINY

• W zakładce znajdziecie zasady i terminy rekrutacji internetowej do szkół średnich w powiecie zduńskowolskim (różne powiaty mogą mieć inne zasady rekrutacji ) otrzymanych z Starostwa Powiatowego.
          Wszystkie otrzymywane informacje dot. szkół średnich  będziecie otrzymywać również na dziennik.
          Zajęcia dla uczniów w wymiarze 10 godzin są obowiązkowe i odbywają się w piątek 8 godz. lekcyjna 14.40-15.25.

INTERNETOWY NABÓR DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

POWIATU ZDUŃSKOWOLSKIEGO

ZASADY I TERMINY REKRUTACJI

1. Załóż konto  na stronie internetowej   lodzkie.edu.com.pl

Możesz to zrobić od 22 kwietnia 2024 r.   Zapamiętaj swój login (identyfikator) i hasło.

2. Zapoznaj się z ofertą szkół. Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować. Wydrukuj podanie i podpisane przez co najmniej jednego rodzica / opiekuna prawnego zanieś do szkoły, w której jest oddział wybrany przez Ciebie jako pierwszy. Będzie to Twoja szkoła pierwszego wyboru.

Zrób to do 21 maja 2024 r. do godz. 12.00.

Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w maksymalnie trzech szkołach. Ustalając kolejność oddziałów, pamiętaj, że kolejność wybranych szkół ma znaczenie, a szkoła wybrana jako pierwsza, to ta, na której najbardziej Ci zależy.

1. Jeśli wybrałeś szkołę zawodową, w terminie od 22 kwietnia do 16 lipca 2024 r. zgłoś się do niej po skierowanie na badanie lekarskie.
          1. Po otrzymaniu świadectwa ze szkoły zaloguj się ponownie do systemu i przepisz do odpowiedniego formularza oceny, wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz informacje o osiągnięciach. Zanieś kopię świadectwa oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu do szkoły pierwszego wyboru.

Masz na to czas od 3 lipca do 9 lipca 2024 r. do godz. 15.00.

1. W terminie od 3 lipca do 8 lipca 2024 r. do godz. 15.00 możesz również zmienić swój wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej – zmienić szkoły i klasy, do których chcesz kandydować.

1. 15 lipca 2024 r. do godz. 12.00 szkoły opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym. Będzie to lista wstępna.

1. Aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostałeś zakwalifikowany, musisz dostarczyć do tej szkoły  oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe także zaświadczenia zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Należy to zrobić w terminie od 15 lipca od godz. 12.00 do 18 lipca 2024 r. do godz. 12.00.

1. Publikacja listy kandydatów przyjętych nastąpi 19 lipca 2024 r. do godz. 12.00.

Wybór należy do Ciebie! Powodzenia!