W dniu 5 października 2022 roku,klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do kopalni soli Kłodawa. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu :)
Aktualności
WYCIECZKA KLAS 3 DO KOPALNI SOLI "KŁODAWA".
- 8
TERAPIA RĘKI DLA KAŻDEGO
Grupa 5-6-latków przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "TERAPIA RĘKI DLA KAŻDEGO" . Meldujemy wykonanie pierwszego zadania!
3
BAWIĘ SIĘ I CZYTAM Z MISIEM-ZDZISIEM
W październiku zerówiaczki zaczęły realizację innowacji BAWIĘ SIĘ I CZYTAM Z MISIEM-ZDZISIEM. W pierwszym losowaniu misio trafił do Antosia.
ZIELONO - BIAŁA SZKOŁA W ZAKOPANEM.
Uczniowie klas piątych ostatni tydzień września spędzili bardzo aktywnie – wzięli udział w pięciodniowym wyjeździe edukacyjnym.
15W programie założone punkty i ZREALIZOWANE:
· Stare Miasto w Krakowie
· Wadowice
· Jasna Góra
· Krupówki
· Gubałówka
· Butorowy Wierch
· Dolina Kościeliska
· Morskie Oko
· Kasprowy Wierch
· Kino
· Ognisko
· Przejazd zaprzęgami konnymi z pochodniami
Przemierzyli kilometry szlaków turystycznych, przyswajali wiedzę i umiejętności w praktyce, zwiedzali, poznawali, odkrywali nie tylko nieznane dla nich dotąd zakątki Polski, ale także siebie, swoje możliwości, podczas trudnych zadań, podczas radzenia sobie z wyzwaniami - stawiali im czoła i traktowali je, jako dobre okazje do nauki.
Udało się!
Chętnie praktykowali, nabywali nowych doświadczeń, biegłości, sprawności. Są pewniejsi siebie, zmotywowani, gotowi, otwarci na nowe wyzwania.
Brawo WY!!!!
JESIEŃ - INSPIRUJĄCY CZAS.
Ani wiosną, ani latem, ani szczególnie zimą nie znajdziesz tak wielu różnych kolorów i kolorów. Liście są pomalowane na miliony odcieni, od ciepłej zieleni i złocistożółtego do jasnego szkarłatu. Cała ta niesamowita wielokolorowość jest spowita mgiełką tajemnicy, spokoju i spokoju. Podczas opadania liści liście wirują w dziwacznym tańcu, tworząc spektakl, który jest absolutnie oszałamiający w swoim pięknie.
Jesień - niesamowicie inspirujący czas. Poeci dedykują jej wiersze, artyści wychodzą na plener i malują zachwycające pejzaże, które w jak największym stopniu pozwalają im pokazać wszystkie swoje artystyczne talenty a dziewczynki z klasy 2a pierwszego dnia jesieni zachwyciły nas kreacjami. Patrząc na Nie, nikt nie mógł powiedzieć, że jesień jest ponura, nudna.
Super Dziewczyny!!!
DZIEŃ CHŁOPCA W oddziale "0"
We wszystkich klasach w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPCA. Tak było także w oddziale przedszkolaków 5-6-latków. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki oraz symboliczne korony i dyplomy. Była fajna zabawa!
1
LEŚNE POSZUKIWANIA ... MOLIKI W LESIE
Uczniowie klasy 2b wybrali się do lasu na zajęcia w terenie. Tym razem korzystając z dostępnych w szkolnej bibliotece książek rozpoznawaliśmy grzyby i inne rośliny leśne. Wszyscy bez problemu wypełniali przygotowane przez panią Iwonkę karty pracy. Mieliśmy także okazje obserwować żurawie, które przysiadły na przyleśnej łące. Zajęcia odbyły się w ramach trwającej innowacji pedagogicznej.
14
Z KICIA KOCIĄ MALUCHY ZMIENIAJA SIĘ W ZUCHY - program czytelniczy w przedszkolu
- 6
JESIENNY KONKURS FOTOGRAFICZNY
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Wszystkim maluszkom życzymy wszystkiego najlepszego.
7
PRZEDSZKOLAKI POMAGAJĄ!
"DZIEŃ KROPKI" W PRZEDSZKOLU (3-4-latki)
- 4
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
14 września 2022 r w naszej szkole odbyły się spotkania dla przedszkolaków oraz uczniów z klas 1-3 z przedstawicielem policji - aspirantem KPP w Zduńskiej Woli panem Leszkiem Szymczakiem. Spotkanie dotyczyło zasad bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i korzystających z hulajnogi oraz profilaktyki zachowań ryzykownych - używanie smartfonów, dbanie o kondycję psychiczną, prawidłowych zasad zachowania. Podczas spotkania uczniowie i przedszkolaki dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacjach zagrożenia, również takich jak napotkanie osoby obcej czy niebezpiecznego zwierzęcia. Podsumowaniem spotkań było obdarowanie uczestników prelekcji elementami odblaskowymi, ufundowanych przez Urząd Gminy w Zduńskiej Woli.
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
PIESZY
-
wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. (Przed tramwajem pieszy ma pierwszeństwo tylko, gdy znajduje się już na przejściu dla pieszych)
-
ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. Zabrania się pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.
-
bardzo ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.
KIERUJĄCY POJAZDAMI,
-
zobowiązani są do obserwacji nie tylko przejścia dla pieszych, ale i jego okolicy oraz do stworzenia możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię dla pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych oraz tych, którzy na to przejście wchodzą.
Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:
-
zachować szczególną ostrożność,
-
zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego,
-
ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście
Przypominamy!
17 września wchodzą w życie, ważne dla wszystkich użytkowników dróg, zmiany w przepisach. To pokłosie znowelizowanej ustawy Prawo o ruchu drogowym, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. To drugi etap wdrażania regulacji, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, więcej na stronie
-
Inscenizacja "BITWA NAD WARTĄ" z udziałem naszych uczniów
W ramach współpracy naszej szkoły z Towarzystwem Przyjaciół Zduńskiej Woli, nasi uczniowie mogli wziąć udzial w corocznej Wojewódzkiej Inscenizacji Bitwy nad Wartą z 1939r. w Beleniu. Uczniowie wcielili się w rolę ludności cywilnej.
3
REALIZACJA PROGRAMU LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W JANISZEWICACH.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
W ramach programu został zakupiony sprzęt:
Laboratorium chemiczne Empiriusz
Drukarka 3D Banach School + Ekosystem z komputerem
Stacja Hot Air TOOLCRAFT LSH-880, 800 W, 100-500 C
Zestaw oświetleniowy Softbox
BeCreo - zestaw z mikrokontrolerem zawierający materiały dydaktyczne
Statyw do aparatu FANCIER WT-3750
Shure BLX14E/P31 -system bezprzewodowy z mikrofonem nagłownym PGA-31 - 2 sztuki
Audio Technica AT2020 - mikrofon pojemnościowy wokalny, studyjny
Gimbal ręczny Ronin - SC2
Aparat CANON EOS R+RF 24-105 + lampa błyskowa 430
Wizualizer A Ver F50-8M
Komplet 6 długopisów BANACH 3D z walizką i zestawem filamentów
AKG WMS 40 MINI Vocal Set - mikrofon bezprzewodowy do ręki
Termomix
Hafciarka
Sprzęt będzie wykorzystywany w ramach zajęć dydaktycznych, kółka teatralnego, wokalno-artystycznego, kulinarnego i krawieckiego; doradztwa zawodowego.
LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W JANISZEWICACH.
Szkoła podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach wystąpiła o dofinansowanie w ramach programu Laboratorium przyszłości. Po zakwalifikowaniu się do udziału w programie, otrzymała na jego realizację wsparcie finansowe w kwocie 83 tysięcy 400 złotych.
PROCENTOWE WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2022
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
- 28
DOMOWI DETEKTYWI - JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE
15 czerwca 2022r odbyło się uroczyste zakończenia realizowanego w szkole, w klasie 4a i w klasie 4b rekomendowanego programu wczesnej profilaktyki alkoholowej „Program Domowi Detektywi – Jaś i Małgosia na tropie”.
Celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród dzieci oraz ograniczanie problemów związanych z piciem alkoholu poprzez wzmacnianie rodzinnych, indywidualnych i rówieśniczych czynników chroniących.
Program realizowany był w II półroczu przez pedagogów: Marzenę Budzyńską - Górecką i Katarzynę Mazur- Raźniewską.
Dyplomy i upominki wręczyli dzieciom p. Paweł Nyklewicz - dyrektor szkoły oraz p. Renata Bryl - wicedyrektor szkoły.
Dziękujemy Wszystkim Uczniom (i Rodzicom) za pracę przy przygotowaniu prezentacji!
Dziękujemy Nauczycielom za przybycie i aktywne wspieranie Dzieci!
Pogram jest w całości finansowany przez Urząd Gminy Zduńska Wola (Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).
NOC W SZKOLE ...
- 29
Archiwum Aktualności