• A oto nasz harmonogram zakończenia projektu.
          Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną i obowiązek przestrzegania wytycznych MEN oraz GIS rozgrywki będą odbywać się między uczniami danej klasy. W każdej grupie wyłonimy
          Mistrza Super Farmera.

Projekt Matematyczny Świat Gier i Zabaw
          współfinansowany ze środków mFundacji

Cele projektu:
          • wzrost kompetencji matematycznych, analitycznego i strategicznego myślenia,
          • rozwijanie zainteresowań matematycznych i uzdolnień uczniów,
          • ograniczenie czasu spędzonego przed urządzeniami multimedialnymi,
          • aktywizowanie i motywowanie uczniów do zdobywania dodatkowej wiedzy,
          • wskazanie uczniom korzyści płynących z pogłębiania wiedzy i umiejętności,
          • motywowanie uczniów do aktywnego poznania rzeczywistości, uczenia się i komunikowania.

Do kogo adresowany jest projekt:

Odbiorcami bezpośrednimi projektu edukacyjnego będzie 130 uczniów z klas IIa, IIb, III, IV, Va, Vb i Vc Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach, gm. Zduńska Wola.

Co projekt oferuje?

Dla każdej klasy przewidziane są w ramach projektu dwunastogodzinne warsztaty, na których uczniowie nauczą się i poznają takie gry i zabawy matematyczne jak: Super Farmer, Robale, Rummikub, klocki BAMP oraz Karty Grabowskiego-tabliczka mnożenia. Na zakończenie projektu uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przeprowadzą losowanie najfajniejszej spośród poznanych gier i zabaw oraz wyłonią mistrza SP w Janiszewicach wybranej gry lub zabawy podczas szkolnych rozgrywek.

Miejsce i terminy realizacji projektu:

Projekt jest realizowany na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach po zajęciach lekcyjnych od poniedziałku do piątku w roku szkolnym  2019/2020 od 1.10.2019 – 31.03.2020 roku.

Okres realizacji projektu:
          1.10.2019 – 31.03.2020

Kwota dofinansowania:
          mFundacja – 6600 zł;
          Gmina Zduńska Wola – 2005,37 zł (koszt zakupu gier w latach 2016 – 2019)

Autor i koordynator projektu:  Monika Banaś – Winiarska
          Autor plakatu projektu:  Aneta Sitek - Rutkowska

Od 1 października 2019 r. w ramach projektu rozpoczęły się warsztaty .
          Na pierwszych godzinach warsztatów uczniowie klas II a, II b, III, IV, V a, V b oraz V c poznali i zagrali w takie gry jak: Super Farmer, Robale oraz Rummikub. Poprzez zabawę uczniowie poznali pojęcie doświadczenia losowego oraz poćwiczyli działania w zbiorze liczb naturalnych. Rozgrywki odbywały się w atmosferze przyjaznej rywalizacji, jednocześnie ucząc dzieci pracy zespołowej.

24 lutego 2020r. odbyły się innowacyjne, otwarte warsztaty „Matematyczny Świat Gier i Zabaw”, na które zostali zaproszeni dziennikarze lokalnych mediów społecznościowych.  Warsztaty te odbywają się w ramach projektu finansowanego przez mFundację oraz Gminę Zduńska Wola.

Projekt obejmuje 129 uczniów zarówno z I  (klasa II i III) jak i II etapu edukacyjnego (klasa IV oraz V). Innowacyjność w tym projekcie polega na nauczaniu matematyki, rozwijaniu logicznego oraz strategicznego myślenia poprzez wykorzystanie gier i zabaw.